Po Mszy świętej wieczornej Krajowy Moderator Sercańskiej Wspólnoty Świeckich ks. Józef Gaweł wygłosił do naszej wspólnoty konferencję. Jej temat brzmiał: „ Uczciwość i postępowanie wobec kapłanów i Kościoła Świętego „. Następnie odbyło się wspólne spotkanie. Na powitanie w imieniu SWŚ Irena zawołaniem „ Króluj nam Chryste” przywitała ks. Józefa Gawła i ks. Sławomira Knopika.

Miesiąc listopad to miesiąc osobistej refleksji i zadumy w Świętych Obcowanie. Pan daje nam błogosławiony dzień I-wszy Piątek, który wpisuje się nam 50-rocznica profesji zakonnej ks. Józefa Gawła, pierwszy raz swoje imieniny, w naszej parafii obchodzi ks. Sławomir Knopik. Na te smutne momenty, które dotknęły i nadal dotykają naszą Ojczyznę: Pan Bóg daje nam w darze dwa autorytety: bł. ks. Jerzego Popiełuszko oraz św. Stanisława zwanego Kaźmierczykiem. Powstaje pytanie czy skorzystamy z tych darów? Aby wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu i okazać życzliwość wobec naszych kapłanów, wspólnota wybrała bł. ks. Jerzego i przedstawiła nam jego życiorys i działalność. W czasie spotkanie mieliśmy okazję wykonać piosenki religijne i patriotyczne. Ks. Józef Gaweł dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com