1. Nowenna do Dzieciątka Jezus dzisiaj o godz. 17:30.
  2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. roratnia kończąca adwentowe czuwanie o godz. 7:00. Wieczorem we wtorek zasiądziemy do Wigilijnego stołu. Zachęcamy, aby zgodnie z chrześcijańską tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy wspólna rodzinna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. O godz. 24:00 we wtorek Msza św. „Pasterka”. Od 23:15 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd wraz ze scholą dziecięcą i rodzicami.
  3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. W czwartek drugi dzień świąt – Święto św. Szczepana. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o 16:00 i 19:30. W Boże Narodzenie nabożeństwo kolędowe o godz. 17:30.
  4. W tym tygodniu przypada:
  5. w piątek – święto św. Jana Apostoła i ewangelisty
  6. w sobotę – święto św. Młodzianków
  7. w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny. Nie będzie wówczas Mszy św. o godz. 16:00 i 19:30.
  8. W piątek 27 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Program jest w liście do parafian, na stronie internetowej i w gablocie. W dni powszednie i niedzielę początek kolędy od godz. 15:30, a w soboty od godz. 10:00. Zadbajmy o wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo święte. Woda święcona jest pod chórem. Podczas kolędy oprócz ofiar kolędowych można składać również ofiary na kościół z wyraźnym zaznaczeniem. Opłatki wraz z kalendarzem i listem do parafian z programem kolędowym są dostępne w zakrystii i na stoliku Caritas. W zakrystii i na stoliku Caritas można zaopatrzyć się w Ewangelię 2020.
  9. Kancelaria parafialna przez okres kolędy czynna będzie tylko w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach koniecznych można podejść po każdej Mszy św.
  10. Dzieci, które zbierały obrazki podczas rorat mogą przynosić plansze do zakrystii, gdzie otrzymają nagrody.
  11. Dziękujemy Wam drodzy Parafianie za wszelkie zaangażowanie w przeżycie rekolekcji adwentowych, za zainteresowanie w budowanie „życia duchowego” parafii, jak i za dzielenie się tym, co mamy.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy Błogosławieństwa
na ostatnie chwile Adwentu
Szczęść Boże!

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com