Oaza Rodzin

kalwaria2016 thm...i nie przepis na placek ze śliwkami. Wymaga trudu i poświęcenia, a jednak chętnych do systematycznej pracy nad swoim małżeństwem nie brakuje – mówią „Niedzieli” para diecezjalna Urszula i Andrzej Rychliccy oraz ks. Bogusław Pociask SCJ, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie

MAŁGORZATA CICHOŃ: – 1. października Domowy Kościół z archidiecezji krakowskiej rozpoczyna nowy rok pracy. Spotkacie się w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Krakowie-Białym Prądniku. Co jest w programie?

URSZULA I ANDRZEJ RYCHLICCY: – Każdy rok pracy zaczynamy takim Dniem Skupienia. W programie są m.in.: (...)

Wywiad autorstwa Małgorzaty Cichoń ukazał się na łamach tygodnika Niedziela. Przeczytaj całość >>

W sobotę, 17 września br. miało miejsce spotkanie animatorów rodzin Domowego Kościoła archidiecezji krakowskiej - krąg diecezjalny. Spotkanie zaczęło się mszą św., refleksją nad naszą posługą i zawierzeniem rodzin Matce Bożej czczonej w płaszowskim sanktuarium. W dalszej części spotkania dokonano podsumowania minionego roku pracy i zaplanowano kolejne miesiące pracy formacyjnej Domowego Kościoła.

Czytaj więcej...

Wśród rodzin Domowego Kościoła (Oaza Rodzin) trwa peregrynacja relikwii błogosławionych rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus – małżeństwa Zelii i Ludwika Martin, których beatyfikacja odbyła się 19 października 2008 r. w Lisieux we Francji. Jest to drugie małżeństwo w historii Kościoła wyniesione na ołtarze.

Czytaj więcej...

Małżeństwo to śmiertelnie poważna sprawa. Ślubowaliśmy przecież, że będziemy ze sobą aż do śmierci! – mówi Andrzej, od 38 lat mąż Urszuli. Z uśmiechem bierze żonę za rękę, a ona przyznaje, że są, tak po ludzku, szczęśliwi. Państwo Rychliccy we wrześniu zostaną parą diecezjalną Domowego Kościoła. W wakacje prowadzili rekolekcje w podkrakowskich Stadnikach

1471444287
(Fot. Archiwum Andrzeja Rychlickiego)

Odwiedzam ich w 14. dniu Oazy Domowego Kościoła, kiedy wraz z uczestnikami przeżywają tajemnicę Wniebowzięcia Maryi (każdy dzień odpowiada innej tajemnicy Różańca). Trafiam na ostatni rekolekcyjny Krąg. Od początku ujmuje mnie radosna atmosfera spotkania. – Wczoraj mieliśmy zesłanie Ducha Świętego – tłumaczy jeden z panów, z zawodu policjant. Śmiejąc się pyta, czy mogę się wylegitymować. Moją przepustką jest SMS z pozdrowieniami od ks. Bogusława Pociaska SCJ, który skontaktował mnie z nowowybraną parą diecezjalną. Weryfikację przeszłam pozytywnie!

Małgorzata Cichoń

Pełna treść tego i wszystkich innych artykułów z NIEDZIELI ogólnopolskiej oraz wydania diecezjalnego w wersji drukowanej tygodnika (zamów tu) lub w e-wydaniu.

Spotkania kręgów Domowego Kościoła odbywają się raz w miesiącu w domach rodzinnych. Mieszkanie staje się wówczas domem modlitwy i dzielenia się Ewangelią życia. W każdy II wtorek miesiąca w kościele sprawowana jest Eucharystia w intencji rodzin, a w IV wtorek spotykamy się na modlitwie przed obrazem Matki Bożej Płaszowskiej.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 5

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com