Pierwsze półrocze 2011 roku dobiega powoli końca. Na pozór wydawać by się mogło, iż na naszej budowie zaległa cisza. Rzeczywiście bowiem niewiele widać na zewnątrz kościoła. Wszystkie prace od zimy, poza wykopami związanymi z przyłączem gazowym, wykonywane są w środku kościoła. Od stycznia do chwili obecnej trwały prace stolarskie. Zostały wykonane wszystkie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne drzwi przeszklone, tzw. wiatrołapy. W międzyczasie powstała dokumentacja techniczna instalacji gazowej, wykonano wewnętrzną instalację gazową oraz poczyniono niezbędne przygotowania pozwalające wykonać w nadchodzących tygodniach kotłownię gazową.

W ostatnim miesiącu zakończono ostatecznie prace przy posadzce marmurowej w przedsionkach kościoła oraz zamontowano specjalne aluminiowe wycieraczki, które mają skutecznie przyczynić się do zabezpieczenia posadzki kościoła przed wnoszonym na butach kurzem i błotem. Założono pierwszą płytę z piaskowca w głównym wejściu, aby zobaczyć jak będzie się zachowywał ten materiał w użyciu. Od jego trwałości i wyglądu będzie zależało wyłożenie nim schodów wejściowych.

 

 

W tym tygodniu montowane są drzwi wejściowe do zakrystii – zarówno od strony kościoła jak i klatki schodowej. Trwają też prace wykończeniowe polegające na zamontowaniu listew drewnianych i obłożeniu drewnem wnęk przy drzwiach. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wszyscy spotkać się w naszej nowej świątyni w czasie tzw. „drzwi otwartych”, aby zobaczyć efekt kilkumiesięcznej pracy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą budowę swoją modlitwą i ofiarą materialną. Dziękuję również wykonawcom, którzy bardzo profesjonalnie wykonywali swoje rzemiosło: panu Edwardowi Bartyzelowi wraz ze swoimi pracownikami za prace stolarskie, panu Adamowi Rybakowi wraz z pracownikami za prace kamieniarskie oraz panu inż. Józefowi Dutkiewiczowi za nadzór architektoniczny.

Bóg zapłać!

 

Ks. Sławomir Knopik SCJ

proboszcz

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com