W tym tygodniu zakończone zostały pracy przy układaniu posadzki marmurowej w budującym się kościele przy ul. Lipskiej. Jest to kolejny etap prac, który trwał dokładnie trzy miesiące. Pierwsze płyty marmuru zostały położone pod koniec lipca. Posadzka wykonana jest z pięknego kamienia Creme Marfil sprowadzonego z Hiszpanii. Jej kolorystyka pięknie wpisująca się w całość wnętrza została ubogacona czerwonym kamieniem Rosso Verona ułożonym wzdłuż ścian i na stopniach prezbiterium. Oś symetrii kościoła wyznacza zielony pas wykonany z kamienia Verde Guatemala, w którego polu wpisany jest krzyż sercański na pierwszym stopniu prezbiterium, stanowiący niejako herb kościoła.

Do ułożenia posadzki użyto przeszło 700 m2 płyt kamiennych, 180 metrów bieżących kamienia na stopnie przed ołtarzem i na schody oraz 280 metrów bieżących cokolików, a także 12 ton kleju.

Efekty pracy można było obejrzeć w dzisiejszą niedzielę, w czasie tzw. „drzwi otwartych”. Począwszy od godz. 1000 przez całe popołudnie wielu parafian odwiedziło nowy kościół, by przekonać się naocznie o postępie prac, które dzięki ich modlitwie i ofiarom materialnym mogą być kontynuowane.

Za wszystkie gesty życzliwości i wsparcie w budowaniu naszej świątyni składamy z serca płynące podziękowanie. Czynimy to wobec wszystkich naszych parafian, jaki również wobec licznych ofiarodawców z dekanatów patronackich Zator i Czarny Dunajec oraz parafii sercańskich. Bóg zapłać!

 

Ks. Sławomir Knopik SCJ
proboszcz

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com