Zostały rozpoczęte prace przy wylewce cementowej tzw. jastrychowej.

Wykonanie wylewki zostało rozpoczęte od czterech poziomów ryzalitu zakrystii. Została położona folia budowlana na niej styropian NEOPODŁOGA. Następnie na poszczególne kondygnacje podawana została masa betonowa za pomocą węży pod ciśnieniem kilku atmosfer. Ściąganie wylewki długą specjalna metalową poziomicą.

W kościele na podsypce betonowej ułożone zostały maty z drutu zbrojeniowego o grubości 4,2 mm, na których ułożona została wylewka jastrychowa o grubości 6 cm i zatarta maszynowo na gładko. Wylewka jastrychowa wykonana została z piasku płukanego, do którego dodaje się cement, wodę. Do zaprawy dodaje się miokrowłókna polipropylenowe „TECHNOFIBER”, które powodują wewnętrzną siatkę w betonie oraz plastyfikator do ogrzewania podłogowego PLASTIMIX w ilości wskazanej przez producenta. Maszyna Putzmayster dokładnie miesza składniki masy jastrychowej i za pomocą węży podaje na konkretne miejsce.

Wylewka została zdylatowana piankami przy ścianach i słupach oraz specjalnymi dylatacjami na poszczególne segmenty grzewcze. Ponadto pocięta pacami uwzględniając ułożone pola ogrzewania podłogowego. Przy wejściach wykonano zagłębienia na docelowe wycieraczki. Całość robót została zakończona 11 maja.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com