Rozpoczęliśmy kolejny kalendarzowy rok budowy naszego kościoła z nadzieją, że jest to właśnie ten rok, w którym przekroczymy próg tej świątyni już nie tylko z kolejnymi pracami budowlanymi, ale przede wszystkim z pierwszą w tym miejscu Mszą św. Wszystkie zaplanowane prace w ubiegłym roku zostały wykonane zgodnie z planem. Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia udało się zamontować kinkiety oświetlające główną nawę kościoła. Zostały one wykonane w całości ręcznie z bardzo precyzyjnym i starannym kunsztem rzemieślniczym.

Materiałem zasadniczym jest mosiądz poddany obróbce ręcznej poprawiającej jego wygląd i zabezpieczającej przed działaniami warunków zewnętrznych. Po zamontowaniu wykonano też pierwszą próbę światła. Efekt można oglądać póki co na wykonanych zdjęciach.

Wraz z nowym rokiem postępują dalsze prace wykończeniowe. Najbardziej zaawansowane są pomieszczenia w dolnej części kościoła pod zakrystią przeznaczone na ubikacje, zaplecze gospodarcze oraz techniczne. Przygotowany został też projekt gablot w przedsionku kościoła wraz z wnęką, w której wmurowane zostaną kamienie węgielne: jeden pobłogosławiony przez Ojca św. Jana Pawła II i drugi pochodzący z kaplicy objawień Matki Bożej w Fatimie, przywieziony przez Ojca Generała Zgromadzenia Księży Sercanów José Ornelasa Carvalho jako dar dla budującego się kościoła Matki Boskiej Fatimskiej. W tym miesiącu zostaną wykonane gabloty, a następnie dalsza część oświetlenia kościoła wraz z całą tablicą sterującą.

Wszystkim, którzy niestrudzenie wspierają starania naszej wspólnoty parafialnej o jak najszybsze otwarcie kościoła wyrażam z głębi serca płynące podziękowanie. A chwila ta zależy przecież od tak wielu ludzi dobrej woli, zarówno składających ofiary, jak i zbierających je co kwartał. Za te wszystkie gesty życzliwości i ofiarności raz jeszcze składam gorące: Bóg zapłać!

 

Ks. Sławomir Knopik SCJ

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com