Od ostatnich „drzwi otwartych” w naszym kościele, kiedy to mogliśmy zobaczyć postęp prac budowlanych, minęły trzy miesiące. Przez okres wakacji przygotowywaliśmy kolejne inwestycje mające na celu kontynuację prac wykończeniowych wnętrza nowej świątyni. W miesiącu lipcu, po wcześniejszych konsultacjach i korektach projektu, rozpoczęliśmy tynkowanie wnętrza przyszłej kotłowni. Wykonano wylewki, instalacje elektryczne i hydrauliczne, osadzono studzienkę oraz ułożono glazurę na ścianach i posadzce. Do tak przygotowanego wnętrza w sierpniu weszła kolejna ekipa, aby zbudować kotłownię, złożoną z trzech kotłów gazowych, których zadaniem będzie ogrzanie całego kościoła i budynku parafialnego. Między budynkiem parafialnym – gdzie umiejscowiona jest kotłownia – a kościołem parafialnym położono przewody grzewcze w rurze preizolowanej. W ten sposób zakończyliśmy kwestię ogrzewania kościoła.

Miesiąc sierpień upłynął na zabezpieczeniu chóru i schodów prowadzących na chór kościelny. Wykonano zatem metalowe profile podtrzymujące balustradę i poręcz schodową. Podwójne profile zostały polakierowane proszkowo na kolor starego złota. Wszystko utrzymane w jednej konwencji, aby harmonizowało z elementami drewnianymi, wpisującymi się kolorystycznie w całą stolarkę kościoła.

We wrześniu kontynuowane są prace nad wykonaniem lamp – kinkietów, które prawdopodobnie w październiku będziemy mogli zawiesić w kościele.

Wszystkim drogim parafianom, którzy niestrudzenie wspierają dzieło budowy naszego kościoła – zarówno materialnie jak i duchowo – składam serdeczne podziękowanie. Niemniej gorąco dziękuję naszym dobroczyńcom z parafii patronackich, które w tym czasie odwiedzamy oraz wszystkim ofiarodawcom indywidualnym za składane ofiary na budowę. Bóg zapłać!

 

Ks. Sławomir Knopik SCJ

proboszcz

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com