Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia

Co roku ochodzimy Dzień Świętości Życia. W liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego każdy ma możliwość przyjąć w Duchową Adopcję jedno poczęte a nie narodzone dziecko. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolne wybrane postanowienia.

(Więcej o duchowej adopcji - patrz odnośniki w menu "Informacje" po lewej stronie.)

Zapraszamy do podjęcia tak pięknej modlitwy i ofiarnego daru siebie na rzecz najbardziej bezbronnych niewinnych istot. W niedzielę poprzedzającą. 26.III.2006r.w kościele i kaplicy będą wyłożone foldery z dokładnymi informacjami Duchowej Adopcji oraz przyrzeczenia.

W naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji podejmowane jest od 2001 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dzień Świętości Życia i co roku w tym dniu kilkadziesiąt osób składa przyrzeczenia duchowej adopcji. Tym osobom dziękujemy, "Bóg zapłać" za podjęty trud modlitwy w intencji dziecka poczętego a jeszcze nienarodzonego. Mamy jednak nadzieje, że grupa osób, która podejmuje się duchowej adopcji dziecka poczętego będzie z każdym rokiem większa. Serdecznie Was Drodzy Parafianie zapraszamy i powierzamy Was i to Dzieło Matce Bożej Płaszowskiej w tajemnicy Bożego macierzyństwa.
Matko Boża Pięknej miłości módl się za nami.

Z nowenny do Matki Bożej Płaszowskiej:
Bądź opiekunką rodziców decydujących się na zapoczątkowanie cudu nowego życia. Otocz opieką poczęte życie, przez matczyną i ojcowska o nie troskę. Zapewnij bezpieczeństwo nienarodzonych w obliczu współczesnych pokus i zagrożeń.

Prosimy Cię, Matko Boża Płaszowska

 

Animatorami grupy Duchowej Adopcji w naszej parafii są:
  Alicja i Stanisław Jasiński, ul. Gromadzka 1, tel. (012) 656-48-85.
Opiekunem duchowym grupy jest ks. Stanisław Zawiłowicz SCJ.

W Każdy trzeci czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację w intencji obrony dzieci nienarodzonych do parafialnego kościoła na godz. 17:30

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com