Przyjęcie Duchowej Adopcji stanowiło główny punkt Uroczystości Zwiastowania Pańskiego - Dnia Świętości Życia w naszej Parafii.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówiona została litania w intencji życia oparta na tekstach Starego Testamentu. Zebrani polecali Bogu także wszystkie osoby, które dopuściły się aborcji i prosiły o łaskę przebaczenia matkom i ojcom, którzy nie mieli odwagi przyjąć dziecka, które im Bóg powierzył. Po adoracji rozpoczęła się koncelebrowana Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz, a opiekun Duchowej Adopcji - ks. Bartosz wygłosił do zebranych krótką homilię.

Po kazaniu wszyscy, którzy chcieli przystąpili do ołtarza i podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, przyrzekając systematyczną, codzienną modlitwę i wyrzeczenia, które podejmą przez najbliższe 9 miesięcy. W tym roku w naszej parafii w to piękno dzieło obrony życia poczętego włączyły się 64 osoby.

Więcej o Duchowej Adopcji

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com