Duchowa adopcja

Przyjęcie Duchowej Adopcji stanowiło główny punkt Uroczystości Zwiastowania Pańskiego - Dnia Świętości Życia w naszej Parafii.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówiona została litania w intencji życia oparta na tekstach Starego Testamentu. Zebrani polecali Bogu także wszystkie osoby, które dopuściły się aborcji i prosiły o łaskę przebaczenia matkom i ojcom, którzy nie mieli odwagi przyjąć dziecka, które im Bóg powierzył. Po adoracji rozpoczęła się koncelebrowana Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz, a opiekun Duchowej Adopcji - ks. Bartosz wygłosił do zebranych krótką homilię.

Czytaj więcej...

W dniu 8 kwietnia 2013 w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii obchodziliśmy dzień świętości życia. W tym dniu 53 osoby złożyły przyrzeczenia, które zapoczątkowały duchową adopcję dzieci zagrożonych w łonie matki.

Czytaj więcej...

Dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem Kościół świętuje Uroczystość Zwiastowania Pańskiego kontemplując początek ludzkiego życia Jezusa Chrystusa. Łaska wiary w prawdziwe człowieczeństwo Bożego Syna przyniosła w naszej wspólnocie piękne owoce. Podczas mszy o godz. 18:00 w kościele część parafian zdeklarowała, że weźmie udział w walce o życie dzieci poczęte a zagrożone aborcją.

Czytaj więcej...

W dniu w którym Kościół świętuje Uroczystość Zwiastowania Pańskiego niektórzy z naszych parafian postanowili stanąć w obronie ludzkiego życia i ofiarować swoją modlitwę za dzieci jeszcze nie narodzone a już zagrożone śmiercią. Radość z tego, że Słowo stało się Ciałem w łonie Maryi połączyła się z troską o to by nikt nawet ci najsłabsi nie tracił świętego prawa do życia.

Czytaj więcej...

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 90 osób z naszej parafii przyjęło duchową adopcję dziecka poczętego.

Czytaj więcej...

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com